Mulieres

Krista Lensin: olen puhtusefriik!

Kui keegi ei häbene tunnistada, et ta on puhtusefriik ja elab hea meelega pideva puhastusvahendite kemikaalilõhna sees, siis on see Krista Lensin. Hiljuti sai ta aga proovida uut kodumaist ökosarja, mis lõi varasemad veendumused kõikuma ja rõõmustas isegi koera.

“Minu puhtusefriiklusega on alati olnud seotud see, et puhastatud pinnad peavad lõhnama ja kui ma elan pidevalt kemikaalilõhna sees, siis ma olen tegelikult hästi õnnelik! Sellepärast olin natuke skeptiline, kui mulle anti proovida kodumaist looduslikest koostisosadest ja keskkonnasõbralikku Mulierese pesu- ja puhastusvahendit – ökosarjadel lihtsalt tihtilugu puudub lõhn, mida puhtuse kinnituseks vajan. Seekord sain aga ootamatu tulemuse osaliseks, sest sellel puhastusvahendil on vägagi meeldiv aroom täiesti olemas ja suutlikkus teha kõik pinnad korralikult puhtaks. Pakendi peal olevast juhendist lugesin alguses, et pärast puhastamist tuleb pinnad ka kuiva lapiga üle tõmmata ja juba jõudsin mõelda, et küll on tüütu, see on ju ekstra töö! Sellegipoolest ma seda ei teinud ja kõik toimis ikkagi hästi – mingeid plekke ega kriipse kuhugi ei jäänud ja seda isegi köögis, kus mul on palju roostevaba terast. Niisamuti lõi puhastusvahend korralikult läikima ka vannitoa ja teised ruumid ning pidavat hästi sobima isegi põrandapesuks.

Tavaliselt on kodumaise toetamine tegelikult päris kulukas ettevõtmine, kuigi me südamest seda ikkagi teeme. Mulierese puhastusvahendi juures hakkas mulle aga meeldima just see, et seda saab lahjendada – nii jätkub vahendit väga pikaks ajaks ning hinna ja kvaliteedi suhe on super hästi paigas. Pihustipudelisse läheb ju ainult korgitäis ja puhastusvahendit on pakendis kokku vähemalt mitukümmend korgitäit. Olgu ka öeldud, et pakendid on toodetel väga toredad ja mugavad kasutada!

Mulierese pesuvahend pesi pesu kenasti puhtaks ja õrnema lõhna kompenseeris teadmine, et mu keha on vastu puhast pesu, mis ei tekita allergilisi reaktsioone. Kui minu jaoks on alati olnud nii, et puhtus võrdub palju keemilisi lõhnu, siis pärast Mulierese proovimist võrdub see ka lihtsalt meeldiva aroomi ja puhtusetundega. Ütlen ausalt, et minu koristamishulluse päevadel saame ülejäänud pereliikmetega veel hakkama, aga koer turtsub – Mulierese lõhnaained koera aga enam ei häiri,” võtab Krista Lensin oma kogemuse uue ökosarjaga kokku.

Mulierese looduslikud ja keskkonnasõbralikud pesu- ja puhastusvahendid on Eesti päritolu. Algselt vaid oma pere tarbeks valmistatud lõhnastamata ehk pure unscented tooted sobivad hästi ka ülitundlikule ja allergilisele nahale. Rahvusvaheliselt tunnustatud EcoCert organic sertifikaat kinnitab, et Mulierese pesugeelid ja üldpuhastusvahendid on biolagunevad, nende koositsosad on 99,97% looduslikku päritolu, tootmisel on kasutatud mahepõllumajanduse toorainet ning tootmissüsteemid vastavad säästva arengu standardile. Kusjuures rahvusvaheliste uuringute kohaselt on naturaalsete toodetena sertifitseeritud vaid vähem kui 1% pesu- ja puhastusvahenditest.

Mulierese tooted baseeruvad nahasõbralikul ja heade puhastusomadustega oliiviõlil ning ei sisalda parabeene, naftatooteid, sünteetilisi lõhna- ega värvaineid. Tooteid pole katsetatud loomadel ja need kannavad alates 2016. aastast ka rahvusvahelist vegan society märgist. Lõhnastamata sensitive-seeria toodetel on Eesti Allergialiidu soovitus ja Mulierese pesugeel Roosiaed nimetati 2016. aastal Malmö ökomessil Skandinaavia parimaks uueks elustiilitooteks. Lisaks on valikus värske tsitruse ja põhjamaise metsa aroom, mis kõik loodud kvaliteetsete eeterlike õlide baasil. Isegi tootepakendid on erilised: töödeldud papist ja täielikult biolagunevad.

Loe ka, mida arvavad Mulierese pesu- ja puhastusvahenditest Karolin Kuusik ja Merle Liivak!

Foto: Kristjan Lepp