Meie loodusearmastus väljendub kõiges, nii meie toodete sisus, lõhnas kui ka nende pakendis.

Mulierese puhastus- ja pesuvahendid on vähemalt 98 % ulatuses looduslikest koostisosadest – mõned tervelt 100% ulatuseski.
10,26% meie toodete koostisosadest on aga lausa mahepõllumajandusest, veganitele sobivad, keskkonnasõbralikud, vältides kõiki keskkonnale kahjulikke aineid! Me ei jäta jonni ning ei tee koostisosade kvaliteedi osas kompromisse!

Meie tooted on biolagunevad ning pakendatud vähima võimaliku plastikuga.

Mulierese vedelate puhastusvahendite pakendis on 70% vähem plastikut kui tavaliste vahendite pakendites, suurem osa pakendist on valmistatud taaskasutatud paberist. Ka etiketid ja isegi etiketiliim on keskkonnasõbralikud. Kõik, mis on Mulieres, kuid pole aga vedel, on 100% plastikuvabas pakendis.

+ Looduslike koostisosadega
+ Biolagunev
+ Lõhnastatud looduslike eeterlike õlidega
+ Keskkonnasõbralik
+ Vegan
+ Tähtsate sertifikaatidega

– Parabeene
– Sulfaate
– Sünteetilisi lõhnaineid
– Fosfaate
– Kloori ja valgendajaid
– Karboksülaate
– Tseoliite
– Säilitusaineid

Mis Mulierese sees on:

Igasugu nõmedat jama Mulierese toodete sees küll ei ole,
aga mis siis üldse alles jääb? Eks ikka toredad ja
tervisele ohutud looduslikud asjad.

Vesi. Ja mitte lihtsalt tavaline vesi, vaid läbi mahedalt kasvatatud lavendliõite filtreeritud lavendlivesi.

Seep, mis on valmistatud mahepõllumajandusest saadud, suurepäraste puhastavate omadustega oliiviõlist.

Looduslikud õlid, mille puhul oleme välja toonud neis sisalduvad looduslikud allergeenid, et teatud allergiatega inimesed teaksid neid vältida.

  • Lõhnabukett Rose Garden on rahustav ja lõõgastav lõhnasegu, mis viib mõttes jalutuskäigule õitsvasse roosiaeda. Allergeenid: Tsitraal, Tsitronellool, Eugenool, Geraniool, Linalool, Limoneen
  • Lõhnabukett Nordic Forest mõjub hästi hingamisteedele, rahustab vaimu, tõstab keskendumisvõimet ning on antiseptiline, täpselt nagu üks kosutav hommikusörk põhjamaises metsas. Allergeenid: Tsitraal, Linalool, Limoneen.
  • Lõhnabukett Fresh Citrus tõstab oma värskusega tuju lakke ja vahel kõrgemalegi, samuti on see antiseptiline. Allergeenid: Tsitraal, Tsitronellool, Geraniool, Linalool, Limoneen.
  • Lõhnabukett Gingerbread loob talvemeeleolu ja viib oma lõhnaga mõtetes mõnusasse jõuluaega. Tõstab tuju ja rahustab!

Äädikas on tugevalt puhastavate ja antimikroobsete omadustega. Meie äädikas on 100% looduslik ja vegan, mis tähendab, et see ei ole valmistatud naftast ega töödeldud kondijahuga.

Glütseriin pehmendab pesu ning aitab siduda tootes sisalduvaid naturaalseid eeterlikke õlisid.

Sidrunhape on looduslik biolagunev koostisaine, mis aitab tasakaalustada toodete pH-taset. Seda ühendit saadakse tsitruseliste koortest.

Naatriumbensoaat on looduses esinev antibakteriaalne ja seenevastane säilitusaine, mida sisaldavad näiteks mustikad, aprikoosid, seened ja kaneel. Enamasti kasutatakse seda toiduainetes ja kosmeetikas. Mulierese toodetes on seda imepisike kogus.

Kaaliumsorbaat on looduslik säilitusaine, mis on saadud mineraalse kaaliumisoola reageerimisel askorbiinhappega. See 100% looduslik säilitusaine väldib samuti hallituste, seente, bakterite ja muude mikroorganismide teket ja levikut. Seda kasutatakse näiteks pagaritoodetes, pakendatud kaupade, kala ja liha, veinide, juurvilja- ning puuviljatoodete säilitamiseks.

Rapsivaha on GMO-vaba, biolagunev ja süsinikuneutraalne taastuv ressurss, mida kasutame küünalde valmistamiseks. See on allergeenivaba ning ei tekita põledes tahma ega muid toksilisi ühendeid. Raps on põllumajanduses tähtsal kohal, kuna aitab teravilja kasvatamise vahepeal tõsta mulla viljakust.

Oliiviõli on peale suurepärase toiduaine veel ka väga heade puhastavate omadustega. See niisutab nahka ja muudab selle pehmeks nagu ühe väga pehme musi.

Magusa mandli õli on niisutava ja pehmendava toimega ning sobib seetõttu eriti hästi kuivale, tundlikule ja põletikusele nahale. Mandliõli osaleb naharakkude uuenemise protsessis, on põletikuvastase toimega, leevendab päikesepõletust ning kuivast nahast tingitud sügelust, samuti imendub see kergesti.

Kookosõli on looduslik rasvaine, mida pressitakse küpsete kookospähklite viljalihast. See on niisutav, pehmendav ja toitev, mistõttu kasutatakse seda tihti kosmeetikas. Laialt levinud on see aga ka toiduaine ning isegi ravimina.

Mida Mulierese sees ei ole:

Kui oled üks neist, kes poes hoolega pakenditel olevaid silte loeb, et praakida
oma valikust välja need, mille koostisosi keeruline hääldada on,
siis rõõmustad kindlasti teades, et Mulierese tooted on vabad:

Parabeenidest, mis on kõige laialdasemalt kasutatavad säilitusained. Need on hormoonisüsteemi kahjustavad ained, mida seostatakse emaka- ja rinnavähiga. Metüülparabeen põhjustab naha enneaegset vananemist. Nõme!

Sünteetilistest lõhnaainetest, mida kasutatakse, kuna need on odavamad ja stabiilsemad. Sünteetiliste lõhnade puhul ei või kunagi teada, mis ained nende taga peituvad. Need võivad põhjustada allergilisi reaktsioone ning kahjustada inimese immuunsüsteemi.

Tseoliitidest, mida kasutatakse pesuvahendites vee pehmendamiseks. Tseoliidid võivad ärritada tundlikku nahka ning ei tule ka korraliku loputamisega tihti riietest välja.

Karboksülaatidest nagu NTA ja EDTA, mis kogunevad inimorganismi ja keskkonda ning võivad tekitada vähki. Need on eriti nõmedad ained!

Fosfonaatidest, mida kasutatakse samuti vee kareduse sidumiseks. Need ühendid lagunevad keskkonnas aeglaselt.

Fosfaatidest, mida kasutatakse nii pesupulbrites kui ka teistes pesuvahendites ning mis põhjustavad merede ja veekogude kinnikasvamist. Ka väga nõme!

Sulfaatidest nagu naatriumlaurüülsulfaat (SLS, Sodium Lauryl Sulfate), naatriumlaurüüleetersulfaat (SLES, Sodium Lauryl Ether Sulfate), ammooniumlaurüülsulfaat (ALS, Ammonium Lauryl Sulfate), ammooniumlaurüüleetersulfaat (ALES, Ammonium Lauryl Ether Sulfate) ja naatriumkokosulfaat (SCS, Sodium Coco Sulfate), mida kasutatakse paljudes pesuvahendites, dušigeelides ja šampoonides. On tõendatud, et need ained mõjuvad ärritavalt nahale ja limaskestadele.

Kahjulikest säilitusainetest nagu isotiasolinoonid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone, nahapõletikku. Samuti seostatakse neid mutageensusega ning need võivad olla ka neurotoksilised. Öäk!

Värvainetest, mis ei täida muud eesmärki peale vahendile ägeda värvi andmise. Needki võivad tihti mõjuda nahale ja limaskestadele ärritavat.

Kloorist, mis ärritab silmi ning mille aurud võivad põhjustada uimasust ja peapööritust. Ja mitte seda head uimasust ja peapööritust!

Optilistest valgendajatest, mis – ja see on täitsa tõsi – ei tee pesu valgemaks, vaid loovad optilise illusiooni puhtusest. Need ühendid ei ole biolagunevad ning jõuavad reovette sattudes ka meie üldisesse veeringesse, kogunedes sealt vee-elukate organismi. Inimestes võivad need põhjustada ärritust ning suurendada päikesetundlikkust.

PARIM LOODUSLIKU ELUVIISI TOODE

Natural & Organic Awards Scandinavia 2016 konkursil omistati pesugeelile „Roosiaed“ kõrgeim tunnustus kui parim uus loodusliku eluviisi toode „Best New Eco/Natural Living Product“.

 100% VEGAN

Vegan sertifikaat on majakaks vegan toodete tarbijale, nende perekondadele ja sõpradele.Päevalille sümbolivõib leida toidu ja joogi, kosmeetikatoodetelt, puhastusvahenditelt ja teenustelt. Vegan Society märgis “vegan” pärineb 1944. aastast, kus päevalille sümbol annab klientidele kindlustunde tarbimisel, et ettevõte toodab kvaliteetseid ja eetilisi tooteid. Mulierese tooteid ei ole testitud loomadel ning kõik koostisosad on 100% taimset päritolu. Seetõttu on meile omistatud rahvusvaheline Vegan Society sertifikaat.

ALLERGIALIIT SOOVITAB

Meie lõhnastamata pesugeel ja üldpuhastusvahend on saanud Eesti Allergialiidu märgise, mis tõestab, et need on ohtutud, usaldusväärsed, lõhnaaineteta ning ei sisalda ärritavaid või ülitundlikkust põhjustavaid aineid. Ükski meie toode ei sisalda parabeene, naftatooteid, sünteetilisi lõhna-, värvi- ja säilitusaineid.

 ECOCERT

ECOCERT on Euroopa üks rangematest ja mainekamatest standarditest, mis on globaalselt kõige tunnustatumaid sertifikaate. ECOCERT on Mulieres toodetele väljastanud loodustoodete sertifikaadi „EcoCert natural detergent, made with ORGANIC“, mis kinnitab pesugeelide, üldpuhastusvahendite ningtootmissüsteemide vastavust säästva arengu standardile. EcoCert sertifikaat kinnitab, et Mulieres tooted on biolagunevad, koostisosad on99,97 % looduslikust päritolust ja 10,26% kogu koostisosadest pärineb mahepõllumajandusest.

99,97 % LOODUSLIKEST KOOSTISOSADEST JA PARABEENIVABA

Märgist kasutame kõikidel toodetel, millega rõhutame, et toode on biolagunev, 99,97 % looduslikest koostisosadest ja parabeenivaba.