Kas teie kontor on roheline?

Kui teie kontori seinad on rohelised, ei tähendab see veel, et teie kontor on roheline. Kui teie kontor on toataimi nii täis, et lauad ei mahu ära, ei tähenda see veel, et teie kontor on roheline.

Kontor on tõeliselt roheline alles siis, kui see toimib Rohelise Kontori põhimõttel:

 • Kui elektrit, vett ja kütet tarbitakse kokkuhoidlikult
 • Kui jäätmeid sorteeritakse
 • Kui tööle tulemiseks kasutatakse jätkusuutlikke transpordivahendeid
 • Kui kaupade ja teenuste hankimisel lähtutakse nende keskkonnahoidlikkusest

Kodus on meil lihtne teha jätkusuutlikke valikuid: panna toidulauale värsket ja kvaliteetset kohalikku kraami, kasutada loodusliku koostisega kosmeetikat ja puhastusvahendeid, sorteerida prügi ja vähendada pakendireostust – ja õpetada oma lapsi keskkonnast ja oma tervisest hoolima.

Kuidas on aga lood kontoris, kus viibime umbes kolmandiku igast argipäevast?

Fakt on see, et mida suurem kontor, seda keerulisem on saavutada konsensust jätkusuutlikuma kontorielu saavutamiseks. Õnneks aga hakkab üha enamate inimeste jaoks oluliseks muutuma see, et ettevõtted, kus nad töötavad ning kelle tooteid tarbivad, oleksid vastutustundlikud ning jätkusuutlikud.

Need suured ja kaalukad sõnad saavad alata aga ka palju pisematest asjadest kui kontoriülene energiatarbimine. Näiteks sellest, milliste vahenditega kohvitass, tööpinnad või põrandad puhtaks saavad ning kas seep, millega käsi pesen on nii mulle kui loodusele parim . Ja igal töötajal peaks olema selliste asjade otsustamisel sõnaõigus.

Tehke oma esimesed sammud rohelises kontoris töötamise poole ja võtke kasutusele Mulierese puhastusvahendid ja hügieenitooted. Mulierese looduslikud puhastusvahendid on tõhusad, soodsad ning keskkonnasäästlikud ning kuigi tegemist on pisikese Eesti pereettevõttega, on meie tooted jõudnud juba tuhandetesse Eesti kodudesse ning umbes 15 eri riiki, alustades Soomest ja lõpetades Jaapaniga. Nüüd on aeg vallutada ka kontorid.

Miks Mulierese tooted?

 • Meie tooted teevad tõhusalt puhtaks töö- ja köögipinnad, põrandad, klaaspinnad, peeglid, vannitoa ja nõud.
 • Meie tooted on universaalsed ja lihtsad kasutada.
 • Meie tooted kannavad EcoCert ja Vegan sertifikaate. EcoCert on globaalselt üks tunnustatumaid loodustoodete sertifikaate ning Vegan sertifikaat tõendab, et tootmisel on kasutatud ainult taimseid koostisosi.
 • Katsed on näidanud, et loodusesse sattudes lagunevad meie toodetes olevad ühendid 28 päeva jooksul 97-100% ulatuses.
 • Kõik kontoris vajaminevad puhastustooted saate tellida ühest kohast: üldpuhastusvahend, vedel kätepesuseep, nõudepesutabletid, nõudepesuvahend, äädikas, pritspudelid, pesulapid ja -käsnad.

Milline on kasu ettevõtjale?

 • Ettevõtte parem maine. Jätkusuutlik töökeskkond muutub üha kõnekamaks faktoriks, mis tublisid spetsialiste ühte või teist ettevõtet eelistama paneb.
 • Parem töökeskkond ja rahulolevad töötajad. Uuringud näitavad, et roheline töökeskkond parandab eriti just meeste tööviljakust. Eks naised on niigi tublid.
 • Arvestatav rahasääst, näiteks ühest Mulierese üldpuhastusvahendist saab 25 pritspudeli jagu puhastusvahendit töötasapindade ja köökide ning vannitubade puhastamiseks. Ühe pritspudelitäie puhastusvahendi hinnaks tuleb nõnda vaid 40 senti.

Mulieres tooteid on lihtne tellida meie e-poest www.mulieres.eu. Toimetame teie tellimuse kärmelt pakiautomaati või kulleriga kontorisse.