Mulieres

Mis on pesuäädikas ja kuidas seda kasutada?

Mis on pesuäädikas ja kuidas seda kasutada?

Äädikas on inimeste puhastusvahendite arsenali kuulunud juba tuhandeid aastaid. Seda tuntakse kui üht võimsamat mustuse, plekkide ja ebameeldivate lõhnade eemaldajat, mida on võimalik saada looduslike protsesside tulemusena.

Kõik äädikad ei ole loodussõbralikud

Tuleb aga ära märkida, et mitte kõik äädikad ei ole looduslikud. Äädikale mõeldes kangastub eestlastele vast kõige esimesena ikka see vana hea punase sildiga söögiäädika pudel, mis igas sahvris alati olemas on olnud. Kõik äädikad ei ole aga valminud looduslikult – kõlab uskumatult, me teame – aga paljud neist on naftast!

Seega tuleks toiduvalmistamisel pidada silmas, et äädikas oleks toodetud looduslike protsesside tulemusena, st etanooli käärimise käigus.

Peale selle ei ole paljud äädikad sobilikud ka veganitele, kuna nende töötlemisel kasutatakse loomade kondijahu.

Mida teha lõhnaga?

Kuigi sel on suurepärased puhastusomadused, kaasneb mistahes äädika kasutamisega ka üks pelutav pahupool: see lõhnab väga tugevasti. See on äädika paradoks – eemaldab kõik halvad lõhnad peale iseenda oma.

See ongi ilmselt üks suurim põhjus, miks äädikat kasutatakse harva suuremate koristustööde läbiviimisel. See on okei, kui kraanikausist lenduvad aurud veidi aega silmi vesiseks teevad, aga kui terves kodus pole äädikavine eest kuskile joosta, siis on… noh, jama majas. Väga äädikane jama.

Appi tuleb lõhnastatud pesuäädikas

Raske on aga loobuda loodussõbraliku äädika headest omadustest ainult ühe nõrga koha tõttu. Seepärast oleme me kõvasti pead murdnud ja katsetanud ning töötanud lõpuks välja sellise pesuäädika retsepti, milles tõusevad esile kõik äädika parimad küljed – ja seda ilma kibeda lõhnata.

Mulierese sidrunilõhnalist pesuäädikat saab kasutada nii erinevate pindade puhastamiseks, pesuloputusvahendi ja pesupehmendaja asemel kui ka triikimisvedelikuna. See:

  • Eemaldab plekid, mustuse ja puhastusvahendite jäägid
  • Muudab pesu värvid erksamaks
  • Muudab pesu pehmeks ja värskeks
  • Eemaldab staatilise elektri
  • Eemaldab pesult kollaka tooni, mida põhjustab vee kõrge rauasisaldus
  • Eemaldab tugevad lõhnad nagu suitsu, hallituse ja rasvahaisu
  • Eemaldab pesumasinast katlakivi ja puhastusvahendite jäägid
  • Hävitab pindadelt bakterid, viirused ja muud haigustekitajad

Kõikide nende toredate omaduste juures on eriti tore see, et meie lõhnastatud pesuäädikas on 100% loodusliku koostisega, ECOCERTi sertifikaadiga ning läbinisti vegan.

Kuidas pesuäädikaga pesu pesta?

Pesu pesemisel vala kolm korgitäit Mulierese naturaalset pesuäädikat pesumasina loputusaine sahtlisse. Nii tagad, et pesu tuleb masinast välja värske, pehme ja erksavärvilisena. Pesuäädikas sobib hästi ka spordiriiete pesemiseks!

Kuidas pesuäädikaga plekke eemaldada?

Tülikamate plekkide korral kalla pesuäädikat otse plekile ning lase rõival 30 minutit vees liguneda. Seejärel jätka tavapärase pesuga.

Kuidas pesuäädikaga pindasid puhastada või pesu triikida?

Pesuäädikast saad valmistada käepärase lahuse, kui lahjendad 1 osa äädikat 1 osa veega ning valad saadud lahuse spreipudelisse. Sellega saad puhastada aknaid, vannitoa- või köögipindasid, samuti võid piserdada seda triikimise ajal riietele.

Mulierese loodusliku pesuäädika leiad meie e-poest.